Egyre több vállalatnál bukkan fel az agilis munkavégzés, amely alapvetően alakítja át az évtizedek alatt berögzült munkahelyi struktúrákat.
A magyar gazdaságot meghatározó vállalatok - Magyar Telekom, OTP, Lufthansa Systems, NN Biztosító – felsővezetői osztották meg eredményeiket és engedtek betekintést működésükbe. A Telekom által szervezett eseményen az előadók egyetértettek abban, hogy az agilis módszertanra való átállás hatalmas kihívást jelentett, de az eredmények már kézzelfoghatóak.
A változásokra való gyors reagálás egyik kulcsfontosságú eszköze az agilis módszertan, mely már a nagy létszámú, komolyan szabályozott nagyvállalatoknál, bankoknál, biztosítóknál is megjelent Magyarországon is. A Sprint Consulting szakértő csapatával beszélgettünk arról, hol tartanak a hazai nagyvállalatok és pénzintézetek az agilis transzformációban, milyen tapasztalatai vannak a vállalatoknak a területen és milyen eredményeket értek el eddig.
A megszokott magas színvonalat képviselve kezdi meg ismét az őszi konferenciaszezont a Portfolio, egyedülálló módon maximális biztonságú helyszíni rendezvényekkel is visszatérve. Szeptember 3-ai hibrid nyitókonferenciánkon, a Financial and Corporate IT 2020 rendezvényen a banki és nagyvállalati digitalizáció lesz a fókuszban, a prémium rendezvényen fizikai és online részvételt is biztosítunk.
„Nem agilist akarunk csinálni, hanem agilisan akarunk működni” – röviden ez a különbség a puszta módszertan átvétele és egy új gondolkodásmód elsajátítása közt. Egy ilyen kulturális evolúcióhoz azonban jócskán át kell alakulnia nem csak a toborzástól a képzésen át a tehetséggondozásig az összes HR-folyamatunknak, de magának a HR-nek is. Mindezeket persze jelentősen érinti az aktuális pandémiahelyzet is – ahogy arról az előző részben is írtunk –, a feladat fundamentuma azonban változatlan: egy agilis szervezethez a HR-t is agilissá kell tennünk.
Most úgy látszik, a hagyományos bankok sokkal nagyobb nyertesei lettek a Covid-19 válságnak, mint a fintech cégek, de a nagy kérdés, hogy a krízis tanulságait vajon akarják-e és tudják-e általánosítani, hosszú távon is fenntartani a pénintézetek - véli Kovach Anton, a ShiwaForce alapító-vezérigazgatója, szerdai Financial and Corporate IT online konferenciánk előadója. Érdemes meghallgatni!
A digitalizációs forradalom kicsit megkésve érte el Magyarországot, olyannyira, hogy annak adaptálásában nemcsak Európától és a fejlett országoktól, de a régiós versenytársaktól is le vagyunk maradva.
A bankokban már gőzerővel készülnek az azonnali fizetési rendszer július elsejei startjára, miközben már közzé kellett tenni a PSD2-es interfészeket is, és a június 26-ai tömeges ügyfélátvilágítás is informatikai támogatást kíván. A banki és biztosítói menedzsmentek közben a felgyorsuló világ kihívásaira is felkészítenék a szervezetüket, de egyáltalán nem könnyű feladat agilitásra nevelni a piramisszerűen felépített monstrumokat. Május 28-án rendezzük meg idén a Pénzügyi IT és a Banking Technology konferenciánk továbbgondolásából megszületett iparági vezető rendezvényünket, a Financial IT and Disruptive Technologies 2019 konferenciánkat, ahol mindezen témákról kiemelten lesz szó. Konferenciaajánlók következik.
Az agilissal nem csupán egy új módszertan jelent meg, hanem a futószalag bevezetése óta eltelt 100 év legjelentősebb vállalati modellváltása zajlik napjainkban. Cikksorozatunk előző részében már bemutattuk az agilis előnyeit, amelyeket akár meg is többszörözhetünk, ha ezt a működési szemléletet az egész szervezetre kiterjesztjük. Ezzel párhuzamosan persze a kihívások is megsokasodnak, de lássunk erre egy magyar esettanulmányt!
Csapkodást láthatunk a piacokon.
Ütöttek egyet az autógyártókon.
Történelmi pillanatok Washingtonban.
Nem hagyná magát a lehetséges vámemelés kárvallottja.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.